Zobacz również

Zasilane tymczasowe placu budowy – czego potrzebujesz, aby zacząć prace?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Gdy chcesz zabrać się za budowę swojego wymarzonego domu, w pierwszej kolejności, oprócz projektu oraz ekipy, musisz zadbać również o odpowiednie zasilanie placu budowy. Betoniarki, elektronarzędzia i innego rodzaju sprzęty wymagają w końcu podłączenia do prądu. W tym celu konieczne jest wystąpienie do dostawcy energii elektrycznej z wnioskiem o zasilanie placu budowy.

 

Najczęściej inwestorzy decydują się na skorzystanie z przyłącza docelowego, które już po zakończeniu prac budowlanych i oddaniu budynku do użytkowania może być użyte do jego zasilania. Wymaga to tylko kilku zmian w umowie zwartej z dostawcą energii elektrycznej.

 

Warto pamiętać o tym, że podstawą do procedury jest posiadanie tytułu prawnego do danego terenu, na przykład aktu własności, aktu dzierżawy lub umowy najmu. Energia elektryczna może być dostarczana dopiero od momentu, w którym otrzyma się pozwolenie na budowę.

 

Proces przyłączania – krok po kroku

 

Kiedy zacząć formalności?

Zasadniczo o zasilane budowy warto zadbać odpowiednio wcześnie, ponieważ jego wykonanie zależnie od warunków może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, dlatego też im wcześniej rozpocznie się formalności, tym lepiej. Jeżeli jednak potrzebujesz łącza w krótszym terminie, możesz wykonać je we własnym zakresie, a następnie dostawcą wykonuje tylko podłączenie przygotowanej instalacji do swojej sieci elektroenergetycznej.

 

Formalności związanych z przyłączeniem tymczasowym przyłączeniem placu budowy do sieci jest naprawdę sporo. Konieczne jest zebranie wszystkich odpowiednich dokumentów, dostarczenie ich następnie do punktu obsługi klienta danego dostawcy, a następnie należy poczekać na uregulowanie wszystkich kwestii formalnych. Więcej informacji dotyczących przyłączenia można uzyskać na stronach internetowych dostawców energii oraz w punktach obsługi.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy