Zobacz również

Na czym polegają gry escape the room?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


W poszukiwaniu ciekawych miejskich rozrywek warto zwrócić również uwagę na gry typu escape the room, które w Polsce są coraz popularniejsze. Jeżeli lubisz wyzwania, zagadki i przygodę, na pewno będziesz zadowolony z możliwości, jakie otwierają się przed tobą!
Gry escape the room to już żadna nowość na świecie, ponieważ w Japonii czy Stanach Zjednoczonych działają już od dobrych kilku lat. Teraz również można korzystać z nich w polskich miastach – jest w czym przebierać i każdy może znaleźć dla siebie interesującą rozrywkę. Na czym jednak polegają tego rodzaju gry?
Escape the room – to to jest?
Escape room, escape the room, escape house czy pokój zagadek – stosuje się różnego rodzaju określenia, ale podstawa jest taka sama, a mianowicie ucieczka z zamkniętego pokoju. Jak można to zrobić? Wszystko, co jest do tego celu potrzebne, znajduje się w pomieszczeniu, dlatego twoim zadaniem jest wyszukanie wskazówek do tego, jak można otworzyć drzwi. Oczywiście, nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, ponieważ często wymagana jest praca zespołowa, błyskawiczne kojarzenie faktów, otwartość umysłu, ponieważ wskazówki mogą czaić się w naprawdę różnych miejscach.
Gdy jest się już w zamkniętym pokoju zagadek, należy jak najszybciej zacząć poszukiwania odpowiedzi, aby móc zmieścić się w wyznaczonym czasie, który wynosi zwykle około 30-90 minut zależnie od pokoju. Zwykle zagadki nie są aż tak skomplikowane, chociaż dostępne są escape roomy o różnym poziomie zaawansowania.
Ile to kosztuje?
Ceny skorzystania z pokojów zagadek zależne są w szczególności od ich tematyki, wielkości, skomplikowania poziomu zagadek, również od czasu zabawy. Zwykle cny rozpoczynają się od około 70 złotych, natomiast kończą na około 160 złotych w przypadku zabawy z większą liczbą osób.
Jeżeli również interesują cię ciekawe gry escape the room Warszawa pod tym względem jest zasadniczo najlepszym miejscem, ponieważ działa tutaj obecnie sporo tego rodzaju obiektów, dlatego też możesz wypróbować różne z nich, aby znaleźć dla siebie dobrą rozrywkę.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy